Priopćenje Zadarske nadbiskupije

17.09.2024.objavio: Urednik

Nadležna policijska uprava obavijestila je Zadarsku nadbiskupiju da provodi izvide nad don Darkom Marušićem.

Zbog delikatnosti situacije, spomenuti svećenik razriješen je svih službi u Nadbiskupiji.

Da bi se osigurala daljnja pastoralna služba za vjernike u župi Perušić, Nadbiskupija je poslala trenutno slobodnog svećenika da nedjeljom služi svetu misu, dok se ne pronađe trajnije rješenje.

Zadarska nadbiskupija podupire sve istražne radnje nadležnih institucija.

Svjesni da je i sâma osnovana sumnja u počinjenje kaznenog djela na štetu maloljetnika od strane svećenika uvijek težak udarac mogućim žrtvama, zajednici vjernika i cjelokupnoj Crkvi, ovim putem izražavamo svoje suosjećanje i žaljenje.

Potičemo sve osobe koje su ikada pretrpjele bilo kakav oblik zlostavljanja da se jave nadležnim vlastima.

Zadarska nadbiskupija

Zadar, 17. rujna 2024.